SUPER SERVIS KLIMATIZACE - ŽÁDNÍ LEDNIČKÁŘI

Zkušenosti a jejich hodnoceni..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Měli jste někdy problém s klimatizaci?

Ano.
10
36%
Ne.
10
36%
Pořad mám.
3
11%
Co to je klimatizace?
5
18%
 
Celkem hlasů : 28

SUPER SERVIS KLIMATIZACE - ŽÁDNÍ LEDNIČKÁŘI

Příspěvekod Marek » 15 čer 2007, 21:08

TÍMTO SE NA VĚDOMÍ DÁVÁ, ŽE JSEM POŘÍDIL PLNĚ AUTOMATICKÝ STROJ (VALEO CLIMFILL) PRO ÚDRŽBU KLIMATIZACÍ V OS.VOZIDLECH. TAKŽE ÚDRŽBA, DOPLŇOVÁNÍ A RECYKLACE CHLADIVA R134A JE PO DOHODĚ MOŽNÁ, ZA SUPER CENY PRO ALFISTY.

STANDARDNÍ NABÍDKA ZAHRNUJE:

ODSÁTÍ STÁVAJÍCÍHO CHLADIVA Z OKRUHU.
VAKUACI OKRUHU.
DOPLNĚNÍ MAZIVA DO OKRUHU.
DOPLNĚNÍ CHLADIVA R 134A, STANDARDNĚ VČETNĚ KONTRASTNÍ LÁTKY PRO SNADNOU DETEKCI PŘÍPADNÉHO ÚNIKU.

VYSTAVENÍ ID KARTY AUTOKLIMATIZACE.

ZAJIŠŤUJI NOVÉ KLIMATIZAČNÍ KOMPONENTY, OPRAVY KOMPRESORU.

ZÁKLADNA ORLOVÁ, 777786630

http://edb.cz/tMap.aspx?crc=95005&L=CZ
Naposledy upravil Marek dne 16 čer 2007, 23:51, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod gloom » 16 čer 2007, 23:01

Super, kdy a kde se můžu stavit? :mrgreen:
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

Diagnostika

Příspěvekod Marek » 18 čer 2007, 11:27

Množí se dotazy ke klimatizaci na mém emilu, nebráním se poradit, ale potřebuji k tomu nějaké info.

Takže poprosím o odpověď na následující otázky:
Auto:
R.V.:
Nějaké opravy klimatizačních částí?
Kdy byl naposled měněný dehydrátor?
Kolik máš aktuální náplň chladiva v okruhu (g)?
Pylový filtr jsi měnil kdy?

Předpokládám, že na diagnostice (examiner, nebo nějaká počítačová) není žádný problém. T.J. čidla teploty v kabině, čidlo teploty výměníku a presostat jsou OK, rovněž krokové motorky vzduchotechniky pracují jak mají.

Zkuste mi na toto odpovědět a můžeme udělat diagnostiku na dálku.
Bez těchto odpovědí je to hádání z ruky. :-)
Ale i bez kontroly daného vozu je to tak trochu duchařina.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Tkevlar » 18 čer 2007, 18:09

Ahoj Marku. Také bych se rád zeptal jestli nevíš důvod nefunkčností mé klimošky.

Auto: AR 155 1.8 TS 93kW
R.V. : 1995
Opravy : netuším auto je dovezené z Itálie
Dehydrátor : netuším (mám ho vůbec)
Aktualni napln: 700g (menena pred 8dny)
Pylovy filtr: nemenen

Po zapnuti klimy je slyset el. magneticka spojka jak sepne kompresor. Otacku motoru skoro neklesnou ale je slyset ze motor je vice zatizen. Bohuzel pri pripojeni na klimosky. Se zjisti ze se vubec nemeni tlaky v systemu ani ve vysokotolakem ani v nizko tlakem.
Netusis nejakou vadu?

Díky
AR 156 1.9JTD 77kW
ex.AR 155 1.8 TS 8V 93kW
Uživatelský avatar
Tkevlar
1,6 TS
 
Příspěvky: 47
Registrován: 12 úno 2007, 13:15
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Marek » 18 čer 2007, 20:37

Tkevlar píše:Ahoj Marku. Také bych se rád zeptal jestli nevíš důvod nefunkčností mé klimošky.

Auto: AR 155 1.8 TS 93kW
R.V. : 1995
Opravy : netuším auto je dovezené z Itálie
Dehydrátor : netuším (mám ho vůbec)
Aktualni napln: 700g (menena pred 8dny)
Pylovy filtr: nemenen

Po zapnuti klimy je slyset el. magneticka spojka jak sepne kompresor. Otacku motoru skoro neklesnou ale je slyset ze motor je vice zatizen. Bohuzel pri pripojeni na klimosky. Se zjisti ze se vubec nemeni tlaky v systemu ani ve vysokotolakem ani v nizko tlakem.
Netusis nejakou vadu?

Díky


Bohužel špatná zpráva pro Tebe, kompresor KO - jasná zpráva díky neměnnému tlaku před a za kompresorem. Doporučuji ihned odpojit a nepoužívat do opravy, v opačném případě dojde k úniku drobných částí z kompresoru - pilin do okruhu. Oprava vyžaduje demontáž všech částí klimatizace, jejich propláchnutí a profouknutí. Následně montáž nového dehydrátoru, naplnění olejem a opětovné zprovoznění. A celková suma za tuto operaci dost možná převýší cenu vozu, pokud si to nebudeš dělat sám.

Příčinou bývá nejčastěji zanedbaná údržba klimatizace. Dehydrátor je třeba vyměnit každé 3 roky, při každém plnění doplnit olej, při výměně komponent rovněž doplnit olej předepsané viskozity.

Běžná praxe je dofouknout trochu chladiva a mazej, však Ty se vrátíš.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod lukee » 19 čer 2007, 07:58

Marek píše:
Tkevlar píše:Ahoj Marku. Také bych se rád zeptal jestli nevíš důvod nefunkčností mé klimošky.

Auto: AR 155 1.8 TS 93kW
R.V. : 1995
Opravy : netuším auto je dovezené z Itálie
Dehydrátor : netuším (mám ho vůbec)
Aktualni napln: 700g (menena pred 8dny)
Pylovy filtr: nemenen

Po zapnuti klimy je slyset el. magneticka spojka jak sepne kompresor. Otacku motoru skoro neklesnou ale je slyset ze motor je vice zatizen. Bohuzel pri pripojeni na klimosky. Se zjisti ze se vubec nemeni tlaky v systemu ani ve vysokotolakem ani v nizko tlakem.
Netusis nejakou vadu?

Díky


Bohužel špatná zpráva pro Tebe, kompresor KO - jasná zpráva díky neměnnému tlaku před a za kompresorem. Doporučuji ihned odpojit a nepoužívat do opravy, v opačném případě dojde k úniku drobných částí z kompresoru - pilin do okruhu. Oprava vyžaduje demontáž všech částí klimatizace, jejich propláchnutí a profouknutí. Následně montáž nového dehydrátoru, naplnění olejem a opětovné zprovoznění. A celková suma za tuto operaci dost možná převýší cenu vozu, pokud si to nebudeš dělat sám.

Příčinou bývá nejčastěji zanedbaná údržba klimatizace. Dehydrátor je třeba vyměnit každé 3 roky, při každém plnění doplnit olej, při výměně komponent rovněž doplnit olej předepsané viskozity.

Běžná praxe je dofouknout trochu chladiva a mazej, však Ty se vrátíš.


To je v pr*eli co :( ale pokud vim, tak jerremiash ma jeste na prodej nejake komponenty klimy.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod gloom » 19 čer 2007, 12:10

Tak jsem byl včera doplnit u Marka klimu a mohu jen doporučit. Měl jsem to i s komplet výkladem, takže jsem se dozvěděl spoustu nových věcí a to vše za super cenu.
Takže vřele doporučuji a ještě jednou díky. 8)
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tkevlar » 19 čer 2007, 14:37

Díky. Přesně toho jsem se bál :(
AR 156 1.9JTD 77kW
ex.AR 155 1.8 TS 8V 93kW
Uživatelský avatar
Tkevlar
1,6 TS
 
Příspěvky: 47
Registrován: 12 úno 2007, 13:15
Bydliště: Liberec

Příspěvekod mahudo » 19 čer 2007, 16:09

hmm, aj ja mám problém s klímou, v servise mi povedali, že niekde medzi dehydrátorom a dýzou sú deravé hadičky, cena nových okolo 4 tis SKK a ked zoberieš naplnenie zhruba 2 tis SKK (aj s dezinfekciou), ďalej výmena peľoveho filtra + výmena dehydrátora zhruba 1 tis SKK, tak sa dostanem na sumu, že radšej budem mať otvorené okno :finga:
FIAT STILO MW, 1,9 JTD 85 kW, r.v. 2005
BÝVALÁ --- AR 146 1,6 16V TS, 88 kW, 120 hp, r.v. 2000
Uživatelský avatar
mahudo
2,0 TS 16V
 
Příspěvky: 469
Registrován: 12 úno 2007, 09:17
Bydliště: Košice, SR

Příspěvekod Marek » 19 čer 2007, 21:40

gloom píše:Tak jsem byl včera doplnit u Marka klimu a mohu jen doporučit. Měl jsem to i s komplet výkladem, takže jsem se dozvěděl spoustu nových věcí a to vše za super cenu.
Takže vřele doporučuji a ještě jednou díky. 8)


Díky, pochvala potěší. Budeme se snažit i nadále.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod lizmen » 03 led 2008, 21:38

Marek píše:
gloom píše:Tak jsem byl včera doplnit u Marka klimu a mohu jen doporučit. Měl jsem to i s komplet výkladem, takže jsem se dozvěděl spoustu nových věcí a to vše za super cenu.
Takže vřele doporučuji a ještě jednou díky. 8)


Díky, pochvala potěší. Budeme se snažit i nadále.
já mám jiný problém. mám 146,rok 2000,dovoz itálie,mám ji asi 3 měsíce,nespíná mi klima,sice mi svítí kontrolka že jede ale nic se neděje.scooty mi poradil že mám připojit přímo 12 V na komresor,seplo to a jedna trubka byla studená a druhá horká,proč to nespíná??jak poznám že mám málo náplně?popřípadě jiná možnost jak skontrolovat části aby fungovali tak jak mají???
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Příspěvekod Marek » 04 led 2008, 07:58

lizmen píše:
Marek píše:
gloom píše:Tak jsem byl včera doplnit u Marka klimu a mohu jen doporučit. Měl jsem to i s komplet výkladem, takže jsem se dozvěděl spoustu nových věcí a to vše za super cenu.
Takže vřele doporučuji a ještě jednou díky. 8)


Díky, pochvala potěší. Budeme se snažit i nadále.
já mám jiný problém. mám 146,rok 2000,dovoz itálie,mám ji asi 3 měsíce,nespíná mi klima,sice mi svítí kontrolka že jede ale nic se neděje.scooty mi poradil že mám připojit přímo 12 V na komresor,seplo to a jedna trubka byla studená a druhá horká,proč to nespíná??jak poznám že mám málo náplně?popřípadě jiná možnost jak skontrolovat části aby fungovali tak jak mají???

Leda připojením na budíky. A stejně při teplotě pod 3 stupně to nefunguje, teplotní čidlo v zrcadle to nedovolí sepnout. Budíky mám, stačí přijet. Ale musí být tepleji, všeobecně se doporučuje alespoň 15 stupňů, když tak by jsme to museli nechat v garáži vyhřát teplometem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod lizmen » 04 led 2008, 10:38

Marek píše:
lizmen píše:
Marek píše:
gloom píše:Tak jsem byl včera doplnit u Marka klimu a mohu jen doporučit. Měl jsem to i s komplet výkladem, takže jsem se dozvěděl spoustu nových věcí a to vše za super cenu.
Takže vřele doporučuji a ještě jednou díky. 8)


Díky, pochvala potěší. Budeme se snažit i nadále.
já mám jiný problém. mám 146,rok 2000,dovoz itálie,mám ji asi 3 měsíce,nespíná mi klima,sice mi svítí kontrolka že jede ale nic se neděje.scooty mi poradil že mám připojit přímo 12 V na komresor,seplo to a jedna trubka byla studená a druhá horká,proč to nespíná??jak poznám že mám málo náplně?popřípadě jiná možnost jak skontrolovat části aby fungovali tak jak mají???

Leda připojením na budíky. A stejně při teplotě pod 3 stupně to nefunguje, teplotní čidlo v zrcadle to nedovolí sepnout. Budíky mám, stačí přijet. Ale musí být tepleji, všeobecně se doporučuje alespoň 15 stupňů, když tak by jsme to museli nechat v garáži vyhřát teplometem.
jenže když jsem to měl u nás v práci v hale kde je kolem 16 stupnů tak to taky neseplo.ok..domluvíme se na termínu a rovnou bych si vzal ten výškový reproduktor na který jsme domluveni... 8)
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Příspěvekod Marek » 11 bře 2008, 23:44

Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Balanta » 12 bře 2008, 00:03

Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008

Ahoj
Marku mám problém, ovšem neví si nikdo stím rady. Poprvé když jsem doplnil klimu tak klima šla 3.dny a konec, tak se hledala příčina, ta se našla. Byla ďuravá trubka ve které vede klima, byla nahrazena gumovou trubkou speciální, klima 3. dny jide a pak bez reakce. Už si nevím vůbec rady, snad co poslední mi zbývá tak buď vyměňit kompresor a nebo chladič ale ani jedno nejeví problém. takže jsem z toho úplně špatný a proto píšu a potřebuju poradit. Kdyby tě něco napadalo tak mi napiš. díky moc :!:
Alfa Romeo Giulia 2.0 Turbo 280k Q4 VELOCE

http://www.cyklobarbecva.cz
Uživatelský avatar
Balanta
2,4 JTD
 
Příspěvky: 934
Registrován: 02 čer 2007, 09:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Další

Zpět na Autoservisy, autobazary, tuningové firmy, vrakoviště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků